<p>
Nokia'nın yeni açıkladığı telefonu Nokia C1 hem android hemde Windows platformuyla geliyor.Telefon pazarı,akıllı telefon pazarına geçiş yapınca dokunmatik telefonlar biraz daha ince ve hassas olmuşlardır.Bu nedenle akıllı telefonlar piyasasında hep sağlamlığıyla bilinen Nokia'ı aradı gözler.Nokia akıllı telefon pazarında Microsoft ile anlaşma yaparak çöküşe geçen Nokia iki firmanın ürettiği Lumia telefonu ürettliler anlaşmayla.Lumia serisi çok satış yapmadı ve Nokia anlaşmanın bitiş süresi yaklaşınca Nokia C1'i açıkladı.

Yapılan bu cihaz 2 çeşit piyasaya sürülecek ve biri Android biri Windows işletim sistemiyle ve Nokia Z Launcher arayüzü  gelecek bu sayde işletim sistemi için arada kalan kullanıcılara güzel bir fikir olacak.

NOKİA C1 ÖZELLİKLERİ

5 İnç ve 1080 piksel ekranı ile gelecek olan cihaz İntel Atom işlemcisinden güç alacak.2 GB Ram kullanacak.Anroid 6.0 Marshmallow ve Windows Phone 10 ile geleceği biliniyor.Şuanlık sızıntılara göre alınan özellikler bunlardır.

C1 2016 başlangıcında direk piyasaya sürelecek.Ve ülkemize geldiğinde Nokia'nın telefonu uygun bir fiyat olursa eminim bir çok kullanıcı geçecek.Ve Nokia ilk kez Markasının damgası basılı olarak piyasaya çıkacak.

Yazar Hakkında

AnonimElit SEO {Elit SEO}info@elitseo.com

Powered by Elit SEO http://www.elitseo.com/

Yorumlar


Sen de Yorumla!