<p>
Qualcomm ismini artık teknoloji ile az çok haşır neşir olan bile Snapdragon olduğunu anlıyabiliyor.Her nekadar İntel bu yıl kötü işler yapsada bu sefer rakipleri MediaTek ve Samsung var.Bu 2 firma yükselişteyken bir cevap olarak Snapdragon 810 işlemci yaptı fakat  Thermal Throttling yani çok ısınma nedeniyle performansı düşürerek başı belaya girdi.

Bunu fırsat bilen rakipleri ise Samsung Exynos 7420 MediaTek ise HelioX10 ve HelioX20 çipsetleri ile bir gösteriş yaptı.

Qualcomm Snapdragon 810 daki hatalardan sonra sıkıntılı bir duruma düştükten sonra bir karar alarak Snapdragon 820 projelerine başladı.Snapragon 820'de Snapdragon 810 gibi aynı hataları olursa bu hata ve kusurlardan dolayı güven ve itibarını kaybederek rakiplerine müşteri sağlayacak.

Kısa süre önce Lansmanda Resmi olarak tanıtan Qualcom,Snapdragon 820'de bir çok yenilik ve performans artışı sunacak ve Thermal Throttling yani ısınma sorunu kalkacağını açıkladı.

Busefer değişiklik yaparak 8 çekirdeği bırakıp eskisi gibi 4 çekirdek işlemci çıkaran Qualcomm hızını her çekirdeği 64 bit Kyro ile 2.2 GHz hızla çalışacak.

28MP'e kadar 4K çekebilen kamerayı destekeleyen S820 aynı zamanda yeni tekenoloji hızlı şarj olan Quick Charge 3.0'da desteklemektedir.Yani şuan ki sarj teknolojisinden %38 daha hızlı sarj dolduracak.Bununla beraber Wi-fi hızı ve çekimindede etkili olacak.Ve son olarak 4G/LTE en gelişmiş hali olan LTE-Udestekleyen ilk çipset olacak.

Sonuç olarak bizi dolu dolu performanslı ve değişik bir çipset bekliyor.bakalım ilk telefonunda performans nasıl olacak.

Yazar Hakkında

AnonimElit SEO {Elit SEO}info@elitseo.com

Powered by Elit SEO http://www.elitseo.com/

Yorumlar


Sen de Yorumla!