Twitter CEO’su, Twitter’ın açığını bulan ve bu açığı kapatıp Twitter yetkililerine raporlayan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerini, genel merkeze davet etti. Detaylar haberimizde.

<p>Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencileri olan Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant, buldukları açık sebebiyle Twitter tarafından ABD’ye davet edildiler.

Son birkaç haftadır global anlamda adımızı farklı platformlarda sıkça duyurur olduk. Nobel Kimya Ödülü’nüAziz Sancar’ın alması, Mete Atatüre’nin fizik alanındaki başarısı, A Milli futbol takımımızın biraz şans biraz da azimle Avrupa Şampiyonası’na en iyi üçüncü olarak direkt katılması derken dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan Twitter’daki sistem açığını bulan iki Türk genci, yine ismimizi dünya genelinde duyurmuş oldu.

Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencileri olanBatuhan Katırcı ve Cihan Nalbant, Twitter’daki sistem açığını bulmaları nedeniyle Twitter’ın CEO’su olan Jack Dorsey’ın özel davetlisi olarak San Francisco’da düzenlenecek Twitter Flight etkinliğine katılacak.

50647
 

Twitter’ın bünyesinde bulunan Periscope’taki sistem açıklarını bulup çözüm geliştiren Katırcı ve Nalbant, geliştirdikleri uygulamalarla Twitter’daki yazılımsal açıkları bulup raporluyorlar. Şirket ise Katırcı ve Nalbant’ın bu emeklerini karşılıksız bırakmayarak bu ikiliyi dünyanın önemli yazılımcılarının katılacağı ve Twitter’ın yeni özelliklerini tanıtacağı Twitter Flight organizasyonuna davet etti.

Organizasyona katılacak olan Nalbant ve Katırcı, hem kendilerini daha fazla geliştirme fırsatını yakalayacaklar hem de Twitter’daki işleyiş hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak belki de ileride kendilerine Twitter bünyesinde önemli misyonlar üstlenecekler. Umarım iki arkadaşımız belirledikleri hedeflere bir bir ulaşırlar.

Yazar Hakkında

AnonimElit SEO {Elit SEO}info@elitseo.com

Powered by Elit SEO http://www.elitseo.com/

Benzer Yazılar

medya

Arama Motoru Optimize

09 May 2016
sultanlar

Kuşların Bakımı

28 Nis 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!